Собранието чека лидерска средба

22 копии

Потпишани се указите за прогласување на следните закони: –       Закон за изменување на Законот за оперативно-техничка агенција; –       Закон за изменување и ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Претседателот на државата, Стево Пендаровски денеска ги потпиша указите за прогласување на Закон за судовите, на Закон за управни спорови, на Закон за ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски денеска ги потпиша указите за прогласување на законите за судовите, за управни спорови, за ...
| | веќе видена | слични

Станува збор за системски закони, чиишто укази за прогласување не беа потпишани од претседателот Иванов, се наведува во соопштението од кабинетот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
14 копии

Собранието на Република Северна Македонија денеска во рамки на 97. седница усвои три закони во трето читање што беа вратени во Парламентот зашто поранешниот ...
| | веќе видена | слични

На седницата беа усвоени Законите за Судскиот совет на Република Северна Македонија, Законот за слободен пристап до информации од јавен карактер и Закон за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според Дескоска, овој Предлог – закон подразбира градење на силно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, кој покрај тековните надлежности ...
сите 508 | | | веќе видена

Италијанскиот медиум „Ла верита“ со документи и докази ги покажа тортурата и пририсокот врз цели семејства кои семејството Заеви, на чело со браќата Зоран и ...
сите 157 | | | веќе видена

Уметници и обожаватели на Коби Брајант низ целиот свет, му оддаваат почит на трагично загинатиот кошаркар преку прекрасни мурали. НБА ѕвездата Брајант загина ...
сите 244 | | | веќе видена

Во декмеври, неколку месеци откако  јавноста ја виде луи витон чнатата полна со милион евра како излегува од домот на Орце Камчев, почна судењето за случајот ...
сите 192 | | | веќе видена

Разобличени се сите маски на независно расцветано судство на Зоран Заев, кое всушност е судство зависно од власта на Заев и СДСМ. Кацарска судството и ...
сите 289 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Собранието чека лидерска средба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: