Нов продолжен викенд - ова се неработните денови до крајот на годината

2 копии

Охрид, 23. мај 2019 (ИНПРЕС) – Со пригодна програма Општина Охрид ќе го одбележи 24-ти мај Денот на Сесловенските просветители Свети Кирил и Методиј. Програма ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во организација на Македонската православна црква и фестивалот „Охридско лето“, по повод празникот на сесловенските просветители, на 24-ти мај, со почеток во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Охрид, 22. мај 2019 (ИНПРЕС) – Утре во библиотеката „Григор Прличев“ ќе биде отворена изложба на литература, а во пресрет на 24-ти мај – Денот на сесловенските ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Иако работната недела тукушто почна, ќе ви ја разубавиме со супер вест. Пред нас е уште еден продолжен викенд. Во петок Македонија го празнува денот на Светите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот Стево Пендаросвки најпрвин ќе се консултира со правни експерти, па потоа ќе го потпише Законот за попис, велат од кабинетот на претседателот. Од ...
сите 369 | | | веќе видена

Ракометната репрезентација на Данска го потврди првото место во својата група на СП во Египет, обезбедувајќи си пласман во четвртфиналето на едно коло до ...
сите 581 | | | веќе видена

И покрај многуте очекувања, повторното судење за случајот Монструм не донесе ништо ново. Односно, обвинителката Фатиме Фетаи побара доживотен затвор за ...
сите 120 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 524 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 310 пациенти позитивни и суспектен на коронвирусот. По ...
сите 458 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нов продолжен викенд - ова се неработните денови до крајот на годината

Од:
До кого (е-маил):
Порака: