Прегазени две жени на улица во Кичево


4 копии

Судир на две патнички возила на патот Охрид - Кичево однесе во смрт едно лице. Сообраќајната незгода која заврши трагично за 58 годишен жител на село Лавчани. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Едно лице загина, а две се повредени во несреќата која што се случи вчера на магистралниот пат Кичево –Охрид, во близина на кракот за кичевското село ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Едно лице загина во сообраќајна несреќа на магистралниот пат Охрид-Кичево, при судир на две патнички возила кај село Добреноец. Според полицискиот извештај: На ...
| | веќе видена | слични

Кичево, 21. мај 2019 (ИНПРЕС) – На 20-ти мај 2019 година, во 13:55 часот, на магистралниот пат Кичево-Охрид, во близина на кракот за кичевското село Добреноец, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Милошоски на прес-конференција ја објави втората аудиоснимка, во која, како што рече, се слуша гласот на Заев, како тој како премиер донесувал одлуки во име на ...
сите 271 | | | веќе видена

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 342 | | | веќе видена

МВР во соработка со надлежните институции активно преземаат мерки и активности со цел утврдување на лица и компании што се инволвирани во нелегална трговија со ...
сите 193 | | | веќе видена

Двајца сведоци предложени од обвинителството во предметот „Таргет Тврдина” примиле пари од Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за работен ангажман, обвинија ...
сите 48 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 112 | | | веќе видена

Социјалдемократите вечерва почнале со кроењето на пратеничките листи, со кои ќе настапат на претстојните парламентарни избори, дознава Фактор. Според нашите ...
сите 257 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прегазени две жени на улица во Кичево

Од:
До кого (е-маил):
Порака: