Скопскиот дрег колектив „Haus of Fauché“ и #FridaysForFuture на ENGAGE 2019

Укинатите лектири во основните и средните училишта низ Хрватска се мотив за „борба“ на Ловро Крсник . Младиот режисер од Хрватска, повеќе од три месеци ги чита ...
| | веќе видена | слични

Илјадници граѓани низ Србија веќе шести месец демонстрираат револтирани од бројните случаи на насилство во земјата, партизираноста и нетранспарентноста на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски денеска во Јавното обвинителство и ја предаде аудио снимката на обвинителката Вилма Русковска која минатата недела ...
сите 198 | | | веќе видена

Согласно Законот за патни исправи на државјаните на Македонија, надлежност на Министерството за внатрешни работи е да води сметка за обрасците и постапката за ...
сите 152 | | | веќе видена

Извршителот Христијан Мицкоски потонат во очај и без идеи свири како што диригентот Груевски му диригира но не погоди ниту една нота, не успеа да оствари ниту ...
сите 221 | | | веќе видена

Мухамед Зеќири, потпретседател и пратеник од СДСМ во емисијата „Отворено“ на ТВ 24 зборуваше за Маршот за правда, на кој учевствуваа 15.000 граѓани, и објасни ...
сите 111 | | | веќе видена

Овен Имате повеќе обврски од планираното и тоа ве прави нервозни. Не сакате да работите под притисок. На љубовта гледате како нешто што ви е потребно во ...
сите 133 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопскиот дрег колектив „Haus of Fauché“ и #FridaysForFuture на ENGAGE 2019

Од:
До кого (е-маил):
Порака: