Путин „расположен“ за средба со Трамп

2 копии

Останато

Како што во неделата видовме во Штип, кога двајца учесници се влечеа кај кого да остане Светиот крст, нешто слично се случило и во бугарскиот град Ботев. Но, ...
сите 358 | | | веќе видена

Трагедија се случи утринава на Ибарска магистрала кога во сообраќајна несреќа животот го загубија две млади лица од Црна Гора, а една жена е тешко повредена. ...
сите 231 | | | веќе видена

Р аботните групи на власта и на опозицијата за законот за јавно обвинителство ќе имаат средба до крајот на неделава, до кога и стручните тимови на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 347 | | | веќе видена

Познати се полуфиналните двојки по одигрувањето на денешните натпревари на Европското ракометно првенство. Словенија ќе игра против Шпанија, додека Норвешка ...
сите 259 | | | веќе видена

Властите во кинескиот град Вухан, освен сите летови и возови исто така ги суспендираа јавните автобуси и метрото, наредувајќи им на 11-те милиони жители да не ...
сите 317 | | | веќе видена

Очекувам деновиве Никола Груевски јавно да ги прокоментира интересните и значајни искази на Драган Павловиќ Латас во интервјуто со Горан Момировски на ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Путин „расположен“ за средба со Трамп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: