Промоција на универзитетски публикации и дебата за безбедноста

6 копии

Еден од авторите на учебникот  „Вовед во безбедноста“ продаканот на Факултетот за безбедност во Скопје Марјан Ѓуровски смета дека членството на земјава во НАТО ...
| | веќе видена | слични

Да се воведе приватно обезбедување во објектите на АРМ и Министерството за одбрана е идејата која денеска неформално ја промовираа професорот и продекан на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Унапредувањето на безбедносниот систем е условено од брзината на реформите во оваа област, што ќе овозможи развој на безбедносниот систем на Северна Македонија ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Катица Јанева оди во притвор. Од вечерва па во следните 30 дена таа ќе се наоѓа во истражниот затвор во Шутка.Јанева доби притвор како третоосомничена во ...
сите 684 | | | веќе видена

Селективната правда е неправда, а во Македонија гледаме дека главата на октоподот е недопирлива и се што прави системот е обид да се покријат трагите кои што ...
сите 414 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Промоција на универзитетски публикации и дебата за безбедноста

Од:
До кого (е-маил):
Порака: