Има сѐ повеќе луѓе, но сѐ помалку „луѓе“, вели режисерот Милчин пред премиерата во велешки театар

Велешкиот театар „Јордан Х. К. Џинот“ утревечер премиерно ќе ја изведе претставата „Злосторство на 21. век“ од англискиот писател Едвард Бонд, а во режија на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

На Големата сцена на Театарот „Јордан Х.К-Џинот”, Велес, вечер со почеток во 20 часот ќе гостува независниот театар „Провокација” со хит комедијата „Првин ќе ...
| | веќе видена | слични

Интимен театар од Битола ја подготвува претставата „Жени“ во режија на Софија Ристевска Петрушева во која ќе учествуваат битолчанки кои го победиле канцерот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во кумановскиот театар утревечер премиерно ќе биде прикажана монодрамата „Прво лице еднина“ од режисерката Драгана Гунин во изведба на актерката Владанка ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 21. мај 2019 (ИНПРЕС) – Хит комедијата „Аналфабет“ овој четврток, 23-ти мај е на репертоарот на Охридскиот народен театар. Претставата е работена по ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кумановскиот театар со претставата „Мани, мани, мани“ ја освои наградата за „Најхумористична претстава“ на фестивалот во Габрово во Бугарија, соопштија денеска ...
| | веќе видена | слични

Претстава за паметење, ремек дело, „Браво за екипата“… ова се само дел од коментарите и воодушевувањето што го предизвика кај публиката претставата ...
| | веќе видена | слични

„Злосторството на 21 век“ е насловот на претставата која по текст на англискиот писател Едвард Бонд, а во режија на Владимир Милчин, синоќа премиерно ја одигра ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како структурно и системско решение, далеку од рацете на политичарите и во функција на јакнење на независноста и реформите во праводуството и воопшто го оцени ...
сите 333 | | | веќе видена

Како што во неделата видовме во Штип, кога двајца учесници се влечеа кај кого да остане Светиот крст, нешто слично се случило и во бугарскиот град Ботев. Но, ...
сите 273 | | | веќе видена

Според медиумите во Кина болницата би можела да биде готова до понеделник. Болницата се гради во компкелс кој претходно бил предвиден за локалните работници во ...
сите 427 | | | веќе видена

Македонија увезла лани речиси 9.000 тони или точно 8,9 милиони килограми машински обезкостено месо со кое домашни компании направиле виршли и посебни салами. ...
сите 188 | | | веќе видена

 ВМРО-ДПМНЕ продолжува да ги блокира сите проекти и законски решенија во интерес на граѓаните, а сега тоа го прави со опструкција на работењето на собраниската ...
сите 67 | | | веќе видена

Провладините организации и институции се раскараа меѓу себе. Причина за најновиот судир во сопствените редови е какафонијата и очигледната некоординираност во ...
сите 47 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Има сѐ повеќе луѓе, но сѐ помалку „луѓе“, вели режисерот Милчин пред премиерата во велешки театар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: