Најденото новороденче е машко и сместено е на Клиниката за детски болести


На Клиниката за детски болести вчера со возило на итна медицинска помош е донесено новороденче, најдено во скопската населба Топанско поле.„Се работи за машко ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Собранието, Талат Џафери не дозволи пратениците да се тестираат дали се нарко зависници затоа што немало правен основ за иницијативата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се уште се чека одговор од Русија за објавувањето на нелегалните аудио снимки – дознава 1ТВ. Наши извори во обвинителството брифираат дека побарале од Русија ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Основното јавно обвинителство побарало од Русија да помогне за откривање на идентитетот на лицето кое се крие зад псевдонимот Илија Громовник, кој објавува ...
| | веќе видена | слични

Социјалните служби ја нашле мајката која завчера го оставила тукушто роденото бебе во парк во Топанско Поле голо со папочната врвца до него. Малолетната ...
| | веќе видена | слични

Мајката беше пронајдена вчера, ден откако го оставила своето новороденче во паркот на булеварот,, Македонска косовска бригада“  голо и без никаква заштита ...
| | веќе видена | слични

Мајката на новороденчето кое во вторникот беше оставено во парк во Топанско поле ќе заработи кривична пријава. Секторот за внатрешни работи Скопје соопшти дека ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Секторот за внатрешни работи Скопје ќе поднесе кривична пријава против 17-годишната А.А од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерката за здравство на Франција, Агнес Бужин изјави дека во Франција се пријавени два случаи на инфекција на коронарна вирусот. Таа изјави дека еден ...
сите 506 | | | веќе видена

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 270 | | | веќе видена

Немам зборови да им се заблагодарам на играчите, тоа беше херојски натпревар, ретко кој се гледа. Уште посилно од тоа кога бевме светски шампиони со Шпанија во ...
сите 123 | | | веќе видена

Од една третина до една петтина од плата и пензија се ограничувањата за извршување за лицата приматели на просечна плата и пензија, предвидуваат измените од ...
сите 80 | | | веќе видена

Преспанскиот договор е завршена работа и неосновани и нереални се најавите за негова ревизија или поништување по предвремените парламентарни избори закажани на ...
сите 65 | | | веќе видена

Бранислав Радоњиќ Брендон се изјаснил дека не сака да биде “пурпурно суштество“, станал флуиден, па одлучил да биде Бренда.Сега сите се прашуваат дали е тој ...
сите 39 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најденото новороденче е машко и сместено е на Клиниката за детски болести

Од:
До кого (е-маил):
Порака: