Остана без сопругот на првата брачна ноќ: Марко од свадба замина во гроб, а сега таа има само една молба

Марко Анџелиќ, настрада во страшна сообраќајка на денот на својата свадба, па наместо прва брачна ноќ тој замина во гроб. 32- годишниот младоженец загина ...
| | веќе видена | слични

Многумина можат да згрешат со изборот на облеката кога се поканети за свадба, но една девојка која засега не епознато од каде е на венчавка се појавила во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Студент од Непал кој се враќа од Кина е позитивен за новиот коронавирус, изјавија официјалните лица во Катманду. Тоа е првиот потврден случај на вирусот во ...
сите 501 | | | веќе видена

Речиси 20 минути, толку им требаше на ВМРО-ДПМНЕ да ги достават новите две барања до министерката за правда Десковска на средбата со работните групи и ...
сите 422 | | | веќе видена

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 270 | | | веќе видена

Од една третина до една петтина од плата и пензија се ограничувањата за извршување за лицата приматели на просечна плата и пензија, предвидуваат измените од ...
сите 80 | | | веќе видена

Преспанскиот договор е завршена работа и неосновани и нереални се најавите за негова ревизија или поништување по предвремените парламентарни избори закажани на ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Остана без сопругот на првата брачна ноќ: Марко од свадба замина во гроб, а сега таа има само една молба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: