Анкара: Изборите ја одложија ратификацијата на Протоколот, нема друга пречка

Заменик-министер за надворешни работи на Република Турција Фарук Кајмакџи, вели дека нема никаква пречка или проблем Турција во најскоро време да го ратификува ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Парламентот на Летонија го усвои законот со кој се ратификува Протоколот за пристапување на нашата држава во НАТО. Со тоа, Летонија е тринаесетта земја членка ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Парламентот на Летонија денеска го усвои нацрт-законот со кој се ратификува протоколот за пристапување на Македонија кон Алијансата.„НАТО обезбедува сигурност ...
| | веќе видена | слични

Амбасадорот Фарук Кајмакџи, заменик-министер за надворешни работи на Република Турција во интервју за МИА, вели дека нема никаква пречка или проблем, можете да ...
| | веќе видена | слични

 Сите  жители на балканскиот полуостров имаме задничка историја, многу блиски културни вредности, заедничка култура на толеранција, на почитување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На чело на криминално рекетарската банда на СДСМ е Зоран Заев. Лажните вести, манипулациите и смешните оправдувања не може да ја потиснат вистината за „Рекет“, ...
сите 409 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 293 | | | веќе видена

Учесниците на предвремените парламентарни избори ги прават подготовките за настап пред граѓаните, кои треба да гласаат на 12 април. Деновиве тие ги ...
сите 171 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден Инфомакс објави анкета од маршот на СДСМ за правда по скопските улици. При анкетата констатирано е дека високи функционери на СДСМ, ...
сите 118 | | | веќе видена

Пратеничкиот состав на СДСМ и коалицијата во Собранието на Република Македонија, работеше посветено и за само три години, донесе низа историски одлуки кои ја ...
сите 117 | | | веќе видена

Вардар се издигна над сите проблеми и пред неколку дена во „Јане Сандански“ го совлада тимот на Мотор Запорожје со што си обезбеди пласман во елиминационата ...
сите 147 | | | веќе видена

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп застана во одбрана на големиот ривал, Манчестер Јунајтед. Манчестер Јунајтед доби бројни критики затоа што во зимскиот ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Анкара: Изборите ја одложија ратификацијата на Протоколот, нема друга пречка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: