Анкара: Изборите ја одложија ратификацијата на Протоколот, нема друга пречка

Заменик-министер за надворешни работи на Република Турција Фарук Кајмакџи, вели дека нема никаква пречка или проблем Турција во најскоро време да го ратификува ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Парламентот на Летонија го усвои законот со кој се ратификува Протоколот за пристапување на нашата држава во НАТО. Со тоа, Летонија е тринаесетта земја членка ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Парламентот на Летонија денеска го усвои нацрт-законот со кој се ратификува протоколот за пристапување на Македонија кон Алијансата.„НАТО обезбедува сигурност ...
| | веќе видена | слични

Амбасадорот Фарук Кајмакџи, заменик-министер за надворешни работи на Република Турција во интервју за МИА, вели дека нема никаква пречка или проблем, можете да ...
| | веќе видена | слични

 Сите  жители на балканскиот полуостров имаме задничка историја, многу блиски културни вредности, заедничка култура на толеранција, на почитување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во писмото пишува: Почитуван пратеник Милошоски Ви доставувам материјал од висок јавен интерес кој замолувам да го споделите со пратениците и со медиумите како ...
сите 84 | | | веќе видена

Трагедија се случила утрово околу 10 часот во куќа во кумановското село Романовце откако експлодирала плинска боца. Првичните информации од МВР се дека на ...
сите 108 | | | веќе видена

Во 04,20 часот на автобуска постојка во населба “11-ти Октомври“ полициски службеници од Полициска станица Кисела Вода ги лишиле од слобода С.Т.(24), А.К.(18), ...
сите 176 | | | веќе видена

Се ближи крајот на криминалната банда на чело со Зоран Заев, 12 април е близу, а со тоа блиску е и крајот на криминалните тендери и грантови, народни пари кои ...
сите 69 | | | веќе видена

Серхио Рамос беше разочаран од поразот кој го претрпе Реал Мадрид на гостувањето во Валенсија, но покрај тоа што нагласи дека не треба да бараат алиби за ...
сите 16 | | | веќе видена

Се дозна кој ја скршил таблата со натпис Северна Македонија. Станува збор за Никола Ќурчиев од Велес, кој за „ова дело“ сам се пофали на фејсбук. Тој вели дека ...
сите 14 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Анкара: Изборите ја одложија ратификацијата на Протоколот, нема друга пречка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: