Од денеска започнува со работа тандемот Заев - Пендаровски


5 копии

Потребата од конструктивен политички дијалог меѓу сите политички чинители во Република Северна Македонија, во функција на реализација на реформската агенда, а ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска го прими претседателот на политичката партија Алијанса за Албанците, Зијадин Села. Во ...
| | веќе видена | слични

Во соопштението од Кабинетот на Пендаровски се наведува дека претседателот на Алијансата за Албанците, Села, упати честитки до претседателот Пендаровски по ...
| | веќе видена | слични

Шефот на државата Стево Пендаровски денеска во вила Водно се сретна со лидерот на владеачката Алтернатива, Африм Гаши. – На средбата беше посочена потребата од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Македонија, Стево Пендаровски, денеска го прими претседателот на политичката партија Алтернатива, Африм Гаши. На средбата беше посочена ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Светските здравестени власти ги засилуваат напорите за да се спречи ширењето на смроносниот корона вирус. Првиот човек на СЗО е во Пекинг каде со Кинеската ...
сите 726 | | | веќе видена

Уште две недели до распуштање на Собранието, а власта и опозицијата допрва ќе кршат копја околу Јавното Обвинителство. Предлог - законот од утре влегува во ...
сите 356 | | | веќе видена

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 89 | | | веќе видена

Моментот кога Ѓорги Начевски во 59. минути пресуди „чекори“ на Игор Карачиќ ќе влезе во антологијата на Европските ракометни првества. На забавената снимка се ...
сите 216 | | | веќе видена

Судии, обвинители, бизнисмени и политичари ургирале за бизнисменот Орце Камчев да не оди во притвор а случајот „Империја“ на СЈО да биде затворен, тврди ...
сите 207 | | | веќе видена

Хеликоптерот кој го нарекувале „Мамба коптер“ било едно од најкористените превозни средства од страна на Коби Брајант. Според податоците од воздухопловството, ...
сите 184 | | | веќе видена

Коста Начевски е именуван за в.д.директор на градската депонија „Дрисла“ која од вчера повторно е регистрирана како јавно претпријатие и е под владение на Град ...
сите 14 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од денеска започнува со работа тандемот Заев - Пендаровски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: