Утре ќе се бира Управниот и Надзорниот одбор на новото претпријатие за паркирање во Битола


На утрешната седница на Совет битолските советници ќе изберат Управен и Надзорен одбор на новото јавно претпријатие за паркинзи а до крајот на месецот ...
| | веќе видена | слични

Седниците на Советот на Општина Битола ќе се снимаат во целост и ќе бидат поставувани на официјалниот веб-портал на Општината како и на YouTube, изјави ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев смета дека се работи за сериозен случај за изборни нерегуларности во однос на објавените сознанија во италијанскиот ...
сите 107 | | | веќе видена

Шпанија го одбрани европското ракометно злато откако во неделата, во финалето со 22:20 ја победи Хрватска. Дуелот личеше на вистинско финале, со многу борба и ...
сите 262 | | | веќе видена

Петнаесетина дена пред распуштање на Собранието, се засилуваат и притисоците овој пратенички состав да не го излгаса Законот за јавно обвинителство, дознава ...
сите 195 | | | веќе видена

Денес кошаркарот на ЛА Клиперс, Лу Вилијамс во еден период од неговата кариера го носеше дресот на Лејкерси. Вилијамс играше заедно со Коби Брајант , а после ...
сите 295 | | | веќе видена

Целта ни е да дојдеме до законско решение кое ќе му овозможи на обвинителството ефикасно да се бори со организираниот криминал и корупција. Текстот за прелдог ...
сите 288 | | | веќе видена

Првите лица кои стигнале на местото каде падна хеликоптерот со Коби Брајант, затекнале силен пожар. Како што може да се види на фотографиите кои се направени ...
сите 215 | | | веќе видена

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика во координација со СВР Скопје извршил идентификација на сопственикот на групата „Јавна соба“ со ...
сите 170 | | | веќе видена

Катица Јанева како шефица на СЈО во три наврати давала сугестии за случајот Поштенска банка. Не мешала прсти кој да биде кривично гонет, обвинителот Бурим ...
сите 264 | | | веќе видена

Во изминатите деновите со енермно зголемено загадување на воздухот во градот, граѓаните реагираат дека освен неповолните временски услови – магла, воздухот ...
сите 185 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утре ќе се бира Управниот и Надзорниот одбор на новото претпријатие за паркирање во Битола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: