Советниците од утре ќе се качат на интернет


Седниците на Советот на Општина Битола ќе се снимаат во целост и ќе бидат поставувани на официјалниот веб-портал на Општината како и на YouTube, изјави ...
| | веќе видена | слични

На утрешната седница на Совет битолските советници ќе изберат Управен и Надзорен одбор на новото јавно претпријатие за паркинзи а до крајот на месецот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Иранците вчера ги погребаа своите државјани кои се најдоа меѓу 176-те загинати во соборениот украински авион во Техеран, додека на универзитетите ширум Канада ...
сите 445 | | | веќе видена

Еврокомесарот за соседска политика и преговори за проширување Оливер Вархеји вчера престојуваше во прва посета на Македонија, откако стапи на должноста нов ...
сите 157 | | | веќе видена

Деновиве цела Македонија е горда на огромниот успех кој го постигнавме со документарниот филм „Медена земја“ кој доби две номинации на овогодинешните ...
сите 139 | | | веќе видена

Иранскиот претседател Хасан Рохани предупреди денеска дека европските војници на Блискиот Исток „би можеле да бидат во опасност“, откако три европски држави го ...
сите 328 | | | веќе видена

Еден Азар немаше можност да му помогне на Реал Мадрид во шпанскиот Суперкуп, но затоа од далеку се израдува на првата титула која ја освои неговиот тим во ...
сите 108 | | | веќе видена

Најголемите канадски весници велат дека принц Хари и Меган Маркл не се добредојдени да живеат во познатата пријателска земја, бидејќи тоа е неуставно. Во ...
сите 212 | | | веќе видена

Во вечерашната емисија на телевизија Алфа „Што не е јасно“ гостуваше поранешниот претседател на Комисијата за лустрација Томе Аџиев. Тој во врска на одлуката ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Советниците од утре ќе се качат на интернет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: