Полицијата пронајде хероин и марихуана кај 35 годишен кумановец


2 копии
3 копии

Поради постоење на основано сомнение за сторено кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и ...
| | веќе видена | слични

Во акцијата на полицијата во која беа уапсени четворица дилери на дрога, од слобода се лишени уште 12-мина кои купувале кокаин, а кои, како што велат од МВР, ...
| | веќе видена | слични

Јавна тајна е дека многу познати личности конзумираат различни опијати и додека некои отворено го признаваат својот порок, други никогаш не сакале да признаат, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Основното јавно обвинителство Битола донесе Наредба за спроведување истражна постапка против три лица, за кои постои основано сомнение дека во соизвршителство ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Основното јавно обвинителство Битола донесе наредба за спроведување на истражна постапка, како и предлог за определување на мерка притвор и куќен притвор ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Единствената работа којашто му е потребна на приватниот сектор во овој момент е системско решение. Потребно ни е сите работи што ќе се прават, а кои се за ...
сите 156 | | | веќе видена

По полицискаста акција во Крушопек каде беше запленет еден килограм кокаин скриен во пратка со банани се огласи сопственикот на брендот Дерби, словенечката ...
сите 170 | | | веќе видена

Владата разгледува две можни решенија за надминување на пасошката криза во која влезе земјата. Едното е добавувачот „Веридос“ што е можно побрзо да ги испорача ...
сите 190 | | | веќе видена

Од кабинетот на претседателот на Собранието соопштија дека Џафери, на оваа средба изразил благодарност за донесувањето на Резолуцијата на Европскиот парламент ...
сите 35 | | | веќе видена

Рамката на прогресивниот данок поставена на 1.500 евра удира и по најдобрите странски експерти кои многу тешко можеме да ги обезбедиме, а во делот на ...
сите 13 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полицијата пронајде хероин и марихуана кај 35 годишен кумановец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: