Циклон во Македонија - нема спас од дождот, на овие места врне најмногу

Циклонот „Андреа“ пристигна во Македонија, а со себе донесе врнежи, грмежи и силен ветер. Според вестите кои се објавуваат во регионот, циклонот предизвикува ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Дожд, облаци и тмурно време, ова е сликата денеска во Македонија. Сонце не очекува дури за викенд, а еве каква е моменталната состоба низ градовит е во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бојан Јовановски беше многу моќен, го знаеше секој следен чекор по апсењето на мојот сопруг Јордан Камчев и ме шокираше неговата блискост со Катица Јанева, ...
сите 385 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Рускоска не се сеќава дали ги погледнала снимките од безбедносните камери во домот на Бојан Јовановски алијас Боки 13, кои е логично да ја ...
сите 410 | | | веќе видена

Преспанскиот договор, Законот за јазици и Договорот со Бугарија се документите, за кои вицепремиерот Бујар Османи тврди дека нема шанси да се сменат. Вели ...
сите 114 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ги подготвува амандманите за измени на Законот за употреба на јазиците и би требало да ги поднесе се уште актуелниот пратенички состав во ...
сите 174 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 296 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Циклон во Македонија - нема спас од дождот, на овие места врне најмногу

Од:
До кого (е-маил):
Порака: