Спасовски очекува Интерпол да ја објави потерницата по Груевски


3 копии

Кина официјално уапси двајца канадски државјани, кои беа притворени со месеци за загрозување на национална безбедност во случај што ги влоши тензиите меѓу ...
| | веќе видена | слични

Може ли од седиштето на Интерпол, да се очекува нов, позитивен, одговор по веќе поднесеното барање за екстрадиција на екс-премиерот Никола Груевски од Унгарија ...
| | веќе видена | слични

Нема правни пречки за Интерпол да ја распише потерницата за поранешниот премиер, Никола Груевски, кој е осомничен за терористичко загрозување на уставниот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Комплетно е барањето за објавување меѓународна потерница по екс премиерот Никола Груевски, велат од МВР. Министерот Спасовски уверува дека се испратени сите ...
| | веќе видена | слични

Дали потерницата за експремиерот Никола Груевски испратена од македонските власти ги исполнува критериумите на Интерпол, испитувала меѓународната полиција. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како структурно и системско решение, далеку од рацете на политичарите и во функција на јакнење на независноста и реформите во праводуството и воопшто го оцени ...
сите 360 | | | веќе видена

Како што во неделата видовме во Штип, кога двајца учесници се влечеа кај кого да остане Светиот крст, нешто слично се случило и во бугарскиот град Ботев. Но, ...
сите 273 | | | веќе видена

Македонија увезла лани речиси 9.000 тони или точно 8,9 милиони килограми машински обезкостено месо со кое домашни компании направиле виршли и посебни салами. ...
сите 199 | | | веќе видена

Ќе и успее ли на власта да го „истурка“ во парламентот предлог законот за отпис на камати и репрограмирање на долговите на јавните претпријатија формирани од ...
сите 65 | | | веќе видена

 Мартин Јовановски (30) е роден во Скопје. Работи како овластен сметководител, а во слободното време ужива во книги кои го оставаат подзинат на крајот, да ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спасовски очекува Интерпол да ја објави потерницата по Груевски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: