Катастрофа на Uber на првиот ден од тргувањето на Wall Street

Инвеститорите на светските берзи ги ”тресе” паника, цените на акциите на Wall Street на европските пазари незадржливо тонат по веста дека Кина одлучи да воведе ...
| | веќе видена | слични

Фејсбук планира платен систем заснован на криптовалути кој би можел да го стартува за милијарди свои корисници ширум светот, наведува "Wall Street Journal". ...
| | веќе видена | слични

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице бидејќи постои основано сомнение дека ...
сите 187 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 411 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски смета дека во очи на влезот на НАТО, можеме да бидеме предмет на кампањата на политичка пропаганда, или на „фејк њуз“. – Дали ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Катастрофа на Uber на првиот ден од тргувањето на Wall Street

Од:
До кого (е-маил):
Порака: