Пендаровски: Полоша идеја од промена на границата досега не сум слушнал

Полоша идеја од промена на границата досега не сум слушнал. Ние сите знаеме дека без оглед на промената на границите е најдобриот рецепт за конфликт. Ако оваа ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Албанскиот премиер, Еди Рама повтори дека косовскиот премиер, Рамуш Харадинај излажал кога рекол дека тој од него на берлинскиот самит побарал да бидат укинати ...
| | веќе видена | слични
4 копии
10 копии

Косовскиот министер за инфраструктура Паљ Лекај на денешната владина седница информира за привршувањето на работите на автопатот „Арбен Џафери“, што го ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај изјави дека дијалогот меѓу Косово и Србија за постигнување конечен договор сега е во сигурни раце и нема веќе опасност да се ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Новоизбраниот претседател на Република Македонија Стево Пендаровски изјави дека му претставува задоволство тоа што наскоро ќе ја има можноста да биде прв ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 242 | | | веќе видена

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 203 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 192 | | | веќе видена

Коалициите меѓу политичките партии од македонскиот и албанскиот блок и понатаму остануваат неизвесни. За лидерот на ВМРО ДПМНЕ се уште е рано да се зборува со ...
сите 150 | | | веќе видена

Инцидентот се случил вчера попладнето на улицата „Сава Ковачевиќ“ во Кисела Вода, каде што полицијата го лишила од слобода 47-годишниот В.С. од Скопје, лице со ...
сите 248 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски: Полоша идеја од промена на границата досега не сум слушнал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: