Тачи: Границата меѓу Косово и Албанија мора да биде отстранета

Албанскиот премиер, Еди Рама повтори дека косовскиот премиер, Рамуш Харадинај излажал кога рекол дека тој од него на берлинскиот самит побарал да бидат укинати ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Косовскиот министер за инфраструктура Паљ Лекај на денешната владина седница информира за привршувањето на работите на автопатот „Арбен Џафери“, што го ...
| | веќе видена | слични

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај изјави дека дијалогот меѓу Косово и Србија за постигнување конечен договор сега е во сигурни раце и нема веќе опасност да се ...
| | веќе видена | слични

Новоизбраниот претседател на Република Македонија Стево Пендаровски изјави дека му претставува задоволство тоа што наскоро ќе ја има можноста да биде прв ...
| | веќе видена | слични

Полоша идеја од промена на границата досега не сум слушнал. Ние сите знаеме дека без оглед на промената на границите е најдобриот рецепт за конфликт. Ако оваа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Али Ахмети и Џеват Адеми од ДУИ, Амди Бајрам, Љуљана Поповска и Самка Ибраимовски, се петтемина пратеници за кои на првиот листинг се гледа дека не гласале за ...
сите 1018 | | | веќе видена

Дневник во текст со наслов „Македонското Собрание се распушти пред предвремените избори" пишува дека ваквата одлука доаѓа по оставката на поранешниот премиер ...
сите 470 | | | веќе видена

Со носењето на Законот за јавно обвинителство се постави основата за неселективна правда и за правосудство кое ќе гарантира одговорност и казнивост за секој ...
сите 495 | | | веќе видена

Пратениците упатија пораки до граѓаните за кого да ја дадат довербата на 12 април. Пратеникот Никола Мицевски од ВМРО-ДПМНЕ изјави дека граѓаните не треба да ...
сите 226 | | | веќе видена

Организаторот на играта на Вардар Сташ Скубе имаше голема засулга за саботната победа над Мотор Запорожје со 38:28 во 12. коло од Б-групата на Лигата на ...
сите 210 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тачи: Границата меѓу Косово и Албанија мора да биде отстранета

Од:
До кого (е-маил):
Порака: