Англиска клупска фудбалска доминација

Од УЕФА објавија дека ќе има промени во финалињата од Лигата на шампионите и Лигата на Европа. Место досегашните сум на клупата ќе бидат дури 12 играчи во ...
| | веќе видена | слични

Во финалето на ЛШ на 1 јуни ќе играат премиерлигашите, Ливерпул и Тотенхем, кои се од земја-рекордер според бројот на тимови што играле во финалето, осум (пет ...
| | веќе видена | слични

Две англиски финалиња на двата најважни европски клупски турнири – Лигата на шампионите и Лигата на Европа. Ова се случува за прв пат во европскиот фудбал и ...
| | веќе видена | слични

Со завршувањето на пенал рулетот на „Стемфорд Бриџ“, стана јасно дека оваа година ќе гледаме англиски финалиња во двете најеминентни натпреварувања во Европа, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Договорено е работните групи на власта и на опозицијата за Законот за јавно обвинителство да имаат средба до крајот на неделава, изјави денеска на прес- ...
сите 300 | | | веќе видена

Лука Циндриќ нема да игра утре против Шпанија во решавачкиот натпревар за пласман на првото место во групата „1“ на ЕП. Според хрватските медиуми, Циндриќ не ...
сите 219 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 83 | | | веќе видена

Коста Начевски е именуван за в.д.директор на градската депонија „Дрисла“ која од вчера повторно е регистрирана како јавно претпријатие и е под владение на Град ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Англиска клупска фудбалска доминација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: