Триумфот на англискиот клупски фудбал во бројки и факти

Од УЕФА објавија дека ќе има промени во финалињата од Лигата на шампионите и Лигата на Европа. Место досегашните сум на клупата ќе бидат дури 12 играчи во ...
| | веќе видена | слични

Во финалето на ЛШ на 1 јуни ќе играат премиерлигашите, Ливерпул и Тотенхем, кои се од земја-рекордер според бројот на тимови што играле во финалето, осум (пет ...
| | веќе видена | слични

Две англиски финалиња на двата најважни европски клупски турнири – Лигата на шампионите и Лигата на Европа. Ова се случува за прв пат во европскиот фудбал и ...
| | веќе видена | слични

Со завршувањето на пенал рулетот на „Стемфорд Бриџ“, стана јасно дека оваа година ќе гледаме англиски финалиња во двете најеминентни натпреварувања во Европа, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Двајца од тројцата Кинези во Франција на кои им е дијагностициран коронарвирус, пристигнале во Париз без симптоми на болеста, соопштија денеска лекарите во ...
сите 607 | | | веќе видена

Комисијата за политички систем ќе организира јавна расправа по предложениот текст на законот за јавно обвинителство во вторник. Најаевено е дека на расправата ...
сите 423 | | | веќе видена

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 245 | | | веќе видена

Љубомир Врањеш на дебито на клупата на Словенија успеа да и го донесе четвртото место на оваа репрезентација на Европското првенство, втор најдобар резултат на ...
сите 261 | | | веќе видена

Ѓорче Петров се претвори во Див Запад. Жителите стравуваат за својот мир и безбедност, додека општината се повеќе изгледа како сцена од холивудските вестерн ...
сите 49 | | | веќе видена

Четворица мигранти од Авганистан се откриени на граничниот премин Табановце во вагон на товарен воз кој сообраќал кон Унгарија. МВР соопшти дека на полноќ на ...
сите 107 | | | веќе видена

Преспанскиот договор е веќе завршена работа и неосновани и нереални се најавите за негова ревизија или поништување по предвремените парламентарни избори ...
сите 136 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Триумфот на англискиот клупски фудбал во бројки и факти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: