Папата Франциско даде 100.000 евра за деца на мигранти во Грција

2 копии

Европскиот суд на правдата (ЕСП) донесе серија пресуди за случаите на депортација кои вклучуваат мигранти што или биле осудени за кривични дела или биле ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Италијанскиот министер за внатрешни работи, Матео Салвини предложи нацрт закон според кој организациите за спасување на бегалците во водите на Средоземното ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Германски капетан на брод за спасување мигранти беше казнет со парична казна од 10.000 евра од малтешкиот суд, откако беше прогласен за виновен за влез во ...
| | веќе видена | слични
7 копии
8 копии
3 копии
повеќе

Останато

Адвокатот Јовица Страшевски, бранител на обвинетиот поранешен градоначалник на Гази Баба Тони Трајковски предуредува дека во случајот ТНТ ќе се случи уште едно ...
сите 335 | | | веќе видена

Ова се кадрите на Спасовски и Славјанка. СДСМ криминална продолжува со коалицијата со мафијата. Љупчо Трајковски – лице кое е главен осомничен во шверц на ...
сите 222 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел изразила надеж дека Македонија и Албанија ќе добијат датум за пристапни преговори со ЕУ на самитот во Загреб во мај. ...
сите 285 | | | веќе видена

Целата работа околу начинот и условите на користење на службените возила на МВР се сведува на фактот што истите беа несоодветно и непрофесионално користени. ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Папата Франциско даде 100.000 евра за деца на мигранти во Грција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: