Како гласаа Гостивар, Врапчиште, Маврово и Ростуше на Претседателските избори 2019?

Државната изборна комисија ги објави резултатите од Претседателските избори 2019. Како гласаа Гостивар, Врапчиште и Маврово и Ростуше може да погледнете на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска на Скопскиот економски форум имаше обраќање на панелот насловен „Испорачување на ...
сите 361 | | | веќе видена

Пратеникот од Македонска алијанса за европска интеграција (МАЕИ), Васил Стерјовски, во обраќањето на денешната пленарна седница на албанскиот парламент се ...
сите 567 | | | веќе видена

Утре ќе се задржи многу топло време со натпросечни температури за овој период од годината, кои на места во југоисточниот дел од земјата ќе го надминат 40-тиот ...
сите 287 | | | веќе видена

Ахмети ја отвори вратата за промена на химната, знамето и грбот, а Заев потрча да ја затвори, но јавноста не му верува на премиерот. Јавноста го прими демантот ...
сите 130 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како гласаа Гостивар, Врапчиште, Маврово и Ростуше на Претседателските избори 2019?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: