Цивил МК: ГЛАСАЊЕ ВО ДИЈАСПОРАТА


45 копии

Според првичните резултати објавени на веб страницата на Државната изборна комисија од обработени 90,75 отсто од избирачките места, води претседателскиот ...
| | веќе видена | слични

Државната изборна комисија ги објави резултатите од Претседателските избори 2019. Како гласаа Гостивар, Врапчиште и Маврово и Ростуше може да погледнете на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Изборниот ден во четирите општини од крајниот исток на државата заврши во мирна и демократска атмосфера. Во Делчево според информациите кои ги соопшти заменик- ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Израелската армија ја гранатираше територијата на Либан во знак на одмазда откако беа истрелани ракети нејзината територија кон Израел. „Шест ракети беа ...
сите 624 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски во гостување во Тема на денот на Сител телевизија истакна дека отсликувањето на вредностите на СДСМ е пресликано ...
сите 368 | | | веќе видена

Претседателот на државата, Стево Пендаровски вели дека доколку Законот за легализација на дивоградбите по втор пат биде донесен од страна на пратениците тој ќе ...
сите 290 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цивил МК: ГЛАСАЊЕ ВО ДИЈАСПОРАТА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: