Папата Франциск ги избриша Кирил и Методиј од Македонија и ги запиша во Бугарија

Во своето обраќање испратено до бугарската јавност ден пред официјалната негова посета на Бугарија, којашто започна во саботата поглаварот на Римокатоличката ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Папата Франциск е познат како поскромен за разлика од папата Бенедикт чии црвени чевли еднаш беа дури прогласени за моден додаток на годината.Се сеќавате ли на ...
| | веќе видена | слични

Во домашната политичка и експертска јавност не стивнуваат одгласите по посетата на папата Франциск на Македонија. Домашната јавност особено внимателно и ...
| | веќе видена | слични

Теологот Стехан Гоговски пред две години беше забележан на заеднички фотографии со папата Франциск и со претставници на македонската делегација на 24 мај пред ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Само кога ќе помислам каква ценета култура бевме и во што ни ја претворија, не можам да се помирам! Ни да им простам на рушителите! Никогаш”, пишува во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Израелската армија ја гранатираше територијата на Либан во знак на одмазда откако беа истрелани ракети нејзината територија кон Израел. „Шест ракети беа ...
сите 624 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски во гостување во Тема на денот на Сител телевизија истакна дека отсликувањето на вредностите на СДСМ е пресликано ...
сите 368 | | | веќе видена

Претседателот на државата, Стево Пендаровски вели дека доколку Законот за легализација на дивоградбите по втор пат биде донесен од страна на пратениците тој ќе ...
сите 290 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Папата Франциск ги избриша Кирил и Методиј од Македонија и ги запиша во Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: