Следи заладување, дожд и силен ветер

7 копии

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство (МЗШВ) повикувајќи се на прогнозите на Управата за хидрометеоролошки работи, упати предупредување до ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Од новите врнежи се очекува подобрување на хидролошката состојба на реките и на вештачките и природните езера. УХМР соопшти дека состојбата на водостоите кај ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерството за шумарство и водостопанство предупреди по најавите на Управата за хидрометеоролошки работи за невреме на територијата низ целата држава. Од ...
| | веќе видена | слични
12 копии
4 копии

Променливото време со повремени врнежи од дожд и пониски дневни температури на воздухот ги одржува земјоделските култури во активна состојба, со доволно влага ...
| | веќе видена | слични

Денес времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Максималната температура во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Времето денеска е сончево и топло, попладне со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер, соопшти Управата за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Израелската армија ја гранатираше територијата на Либан во знак на одмазда откако беа истрелани ракети нејзината територија кон Израел. „Шест ракети беа ...
сите 624 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски во гостување во Тема на денот на Сител телевизија истакна дека отсликувањето на вредностите на СДСМ е пресликано ...
сите 368 | | | веќе видена

Претседателот на државата, Стево Пендаровски вели дека доколку Законот за легализација на дивоградбите по втор пат биде донесен од страна на пратениците тој ќе ...
сите 290 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Следи заладување, дожд и силен ветер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: