Тито го нема повеќе - ЦЕЛ СТАДИОН ЗАНЕМЕ (ВИДЕО)


2 копии
8 копии

Кинеската компанија „Зонгија недвижности“ му понуди на хрватското Министерство за државен имот да го купи хотелот „Загорје“, поранешното Политичко училиште во ...
| | веќе видена | слични

Јосип Броз Тито, лидерот на СФРЈ, во пријателско друштво и пред камерите не смеел да биде запрашан нешто во врска со фаталната жена во неговиот живот – првата ...
| | веќе видена | слични
12 копии

– Како и сите граѓани и јас лично очекувам овој изборен ден да помине во најдобар ред и веќе вечер да знаеме кој ќе биде петтиот претседател на државата, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

- На идниот претседател му посакувам да ги исполни сите ветувања зашто тоа граѓаните го очекуваат и да го сочува достоинството на институцијата Претседател, ...
| | веќе видена | слични

Во 1980 година, на 4 мај, ТВ новинарот и водител на националната радиотелевизиска куќа, Миодраг Здравковиќ ја добил најнеблагородната и најнепосакувана, а ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, на вториот круг на претседателските избори 2019 година гласаше во избирачко место во средното училиште ...
| | веќе видена | слични

На 8. мај 1980 година погребан е југословенскиот претседател Јосип Броз Тито кој починал четири дена претходно. Тоа бил настан кој собрал дотогаш невиден број ...
| | веќе видена | слични

Останато

Израелската армија ја гранатираше територијата на Либан во знак на одмазда откако беа истрелани ракети нејзината територија кон Израел. „Шест ракети беа ...
сите 624 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски во гостување во Тема на денот на Сител телевизија истакна дека отсликувањето на вредностите на СДСМ е пресликано ...
сите 368 | | | веќе видена

Претседателот на државата, Стево Пендаровски вели дека доколку Законот за легализација на дивоградбите по втор пат биде донесен од страна на пратениците тој ќе ...
сите 290 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тито го нема повеќе - ЦЕЛ СТАДИОН ЗАНЕМЕ (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: