Обединетите нации се загрижени поради несразмерната пресуда за Џулијан Асанж


Експертите за човекови права на Обединетите нации изразија загриженост во врска со „несразмерната пресуда” од 50 недели затвор за основачот на „Викиликс“, ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Иако одби да сведочи во случајот против Викиликс, Челси Менинг наскоро повторно би можела да заврши зад решетки, стравуваат нејзините адвокати. Поранешната ...
| | веќе видена | слични

„Обвинителот ќе ја објави својата официјална одлука на конференција на новинарите“, соопшти обвинителството, пренесе Ројтерс. Асанж е уапсен минатиот месец во ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Шведскиот државен обвинител следниот понеделник ќе објави дали или не повторно ќе отвори прелиминарна истрага за случајот со наводно силување, кој се водеше ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Актерката Памела Андерсон го посети Џулијан Асанж во затвор, ова е нејзина прва посета откако беше уапсен во април, пренесува CNN. „Тој не заслужува да биде во ...
| | веќе видена | слични
10 копии
2 копии

Главната уредничка на Викилис, но познатата актерка Памела Андерсон ќе го посети Џулијан Асанж кој издржува казна во лондонскиот затвор. Тоа ќе биде првата ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Американската агенција за сузбивање на нарккотици по акцијата „Марихуана“ објави дека ќе продолжи со поддршката на Македонија во детектирање, спречување и ...
сите 304 | | | веќе видена

Пратеникот од опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Бране Петрушевски, во вечерашното гостување во емисијата „200“ на Алсат рече дека ако од неговата партија не ја изнесле ...
сите 542 | | | веќе видена

„ПАДНАА“ ПРЕСУДИ ВО СЛУЧАЈОТ „ТРЕЗОР“ За поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков првостепено е пресудена вкупна казна затвор од осум години за ...
сите 188 | | | веќе видена

Министерството за здравство вечерва соопшти дека во салата „Борис Трајковски“ има дополнителни слободни термини за граѓани од 73 и 74 години. Термините се ...
сите 305 | | | веќе видена

Според изнесеното во емисијата „Заспиј ако можеш“ на Алфа ТВ, секретарот за мониторинг и поддршка на институциите при реализацијата на владината програма, ...
сите 63 | | | веќе видена

Последната надеж на граѓаните дека центарот на Скопје како - така ќе „дише“ падна во вода откако Уставниот суд го укина мораториумот за градење на бетонски ...
сите 140 | | | веќе видена

Погребот на принцот Филип, сопругот на кралицата Елизабета втора ќе се одржи на 17 април во дворецот Виндзор во присуство на семејството. Церемонијата ќе биде ...
сите 196 | | | веќе видена

Почитувани граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед дозволете ми од мое лично име и од име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Обединетите нации се загрижени поради несразмерната пресуда за Џулијан Асанж

Од:
До кого (е-маил):
Порака: