(ВИДЕО) 360˚ „Граѓаните да го изразат својот суверенитет во недела“ – што сакаше да каже Алијанса за Албанците?


Лидерот и генералниот секретар на опозициската Алијанса за Албанците, Зијадин Села и Арбен Таравари, не сакаат дополнително да го коментираат партиското ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ ги загуби изборите и Силјановска Давкова не стана првата жена претседател на републиката, но затоа пак освои победи во голем број градови и општини ...
| | веќе видена | слични

СДСМ и ДУИ се обединија зад Стево Пендаровски, за во формата на консензуалноста, да ја скријат својата немоќ, вели претседателот на МААК Страшо Ангеловски. Во ...
| | веќе видена | слични

Најголем триумфализам по изборите беше прикажан од страна на ДУИ како решавачки фактор кој според партиските челници обезбедил над 100 илјади гласови за победа ...
| | веќе видена | слични

Неколку клучни поенти може да се изведат од вчерашните претседателски избори на кои победи Стево Пендаровски, а тоа се дека ДУИ одигра значајна улога во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Генералниот секретар на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари го изнесе својот став околу постигнатиот цензус и излезноста на Албанците во вториот круг на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Собранискиот претседател Талат Џафери денеска на седница го опомена пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски да го чита Деловникот и да не дофрла од место. ...
сите 799 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче образложи дека со овој закон се ограничува сумата која пациентите ја плаќаат во приватните болници. Ограничувањата, како ...
сите 301 | | | веќе видена

Како што информираа попладнево од Кривичнот суд, прифатена е жалбата на ЈО и донесена е одлука поранешниот генерален секретар да биде испратен во притвор во ...
сите 297 | | | веќе видена

Со шеститот пакет мерки обезбедуваме поддршка од 9.9 милиони евра за над 6.000 угостители кои вработуваат над 17.000 лица, истакна на прес-конференција, ...
сите 181 | | | веќе видена

Ситуацијата со коронакризата на ниво на држава е исклучително лоша, но можам да кажам дека во Прилеп можеби е најлоша, посочи денеска од овој град, ...
сите 154 | | | веќе видена

Работодавачите и самостојните вршители на дејност ќе можат од денеска до 30 април да аплицираат за мерката од Петтиот пакет мерки – Финансиска поддршка за ...
сите 240 | | | веќе видена

Лице кое ги обединува аферите Мафија 1 и 2 е Седат Пекер, тој имал лична карта со украден идентитет – Џедан Ахмедовски, а тој Џедан Ахмедовски имал и втор ...
сите 273 | | | веќе видена

Над десет милиони евра во шестиот пакет на економски мерки ќе бидат наменети за помош на туристичко угостителскиот сектор, најави денеска министерот за ...
сите 258 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) 360˚ „Граѓаните да го изразат својот суверенитет во недела“ – што сакаше да каже Алијанса за Албанците?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: