Беса бара предвремени избори


ВМРО-ДПМНЕ ги загуби изборите и Силјановска Давкова не стана првата жена претседател на републиката, но затоа пак освои победи во голем број градови и општини ...
| | веќе видена | слични

СДСМ и ДУИ се обединија зад Стево Пендаровски, за во формата на консензуалноста, да ја скријат својата немоќ, вели претседателот на МААК Страшо Ангеловски. Во ...
| | веќе видена | слични

Најголем триумфализам по изборите беше прикажан од страна на ДУИ како решавачки фактор кој според партиските челници обезбедил над 100 илјади гласови за победа ...
| | веќе видена | слични

Неколку клучни поенти може да се изведат од вчерашните претседателски избори на кои победи Стево Пендаровски, а тоа се дека ДУИ одигра значајна улога во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Генералниот секретар на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари го изнесе својот став околу постигнатиот цензус и излезноста на Албанците во вториот круг на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собранискиот претседател Талат Џафери денеска на седница го опомена пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски да го чита Деловникот и да не дофрла од место. ...
сите 439 | | | веќе видена

Со шеститот пакет мерки обезбедуваме поддршка од 9.9 милиони евра за над 6.000 угостители кои вработуваат над 17.000 лица, истакна на прес-конференција, ...
сите 181 | | | веќе видена

Кривичните пријави поднесени од ВМРО-ДПМНЕ и Левица против собранискиот спикер Талат Џафери и двајцата пратеници од власта кои во скафандер дојдоа на гласање ...
сите 219 | | | веќе видена

Барањето за финансиска поддршка за исплата на плати на работниците за февруари и март 2021 година „образец БФП-ИП/3″ е поставено на платформата на УЈП е-даноци ...
сите 240 | | | веќе видена

Кражба на идентитети на граѓаните искористена за 215 лажни пасоши, двојни матични броеви, сомнително издадени околу сто илјади образци за издавање на изводи од ...
сите 273 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев попладнево на својот Фејсбук профил упати честитки до пратениците, претседателот на Собранието и до собраниските служби за усвојувањето на ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Беса бара предвремени избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: