Каде ќе завршат гласовите на Река?


ВМРО-ДПМНЕ ги загуби изборите и Силјановска Давкова не стана првата жена претседател на републиката, но затоа пак освои победи во голем број градови и општини ...
| | веќе видена | слични

СДСМ и ДУИ се обединија зад Стево Пендаровски, за во формата на консензуалноста, да ја скријат својата немоќ, вели претседателот на МААК Страшо Ангеловски. Во ...
| | веќе видена | слични

Најголем триумфализам по изборите беше прикажан од страна на ДУИ како решавачки фактор кој според партиските челници обезбедил над 100 илјади гласови за победа ...
| | веќе видена | слични

Неколку клучни поенти може да се изведат од вчерашните претседателски избори на кои победи Стево Пендаровски, а тоа се дека ДУИ одигра значајна улога во ...
| | веќе видена | слични

Лидерот и генералниот секретар на опозициската Алијанса за Албанците, Зијадин Села и Арбен Таравари, не сакаат дополнително да го коментираат партиското ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев одговарајќи на прашање од пратеникот Александар Николоски од ВМРО-ДПМНЕ каде се криел Сашо Мијалков кој два дена беше недостапен на ...
сите 334 | | | веќе видена

Нема да има жолти ленти за хотелот „Мериот“. Премиерот Зоран Заев за ТВ21 појасни дека правната основа за ова отпаднала откако екс директорот на УБК Сашо ...
сите 256 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска повторно ја повика опозицијата да учествува во пописот и рече дека оваа статистичка операција е преважна. Од пописот, според него, ...
сите 301 | | | веќе видена

Вакцина против Ковид-19 примиле 1677 здравствени работници, информираа за МИА од Министерството за здравство. Имунизацијата се одвива во модуларната болница ...
сите 387 | | | веќе видена

Каде бил во двата дена во кои ја крена на нозе цела Македонија, како потоа одеднаш се појави и сам дојде во Обвинителството за да си го земе решението за куќен ...
сите 259 | | | веќе видена

Владата забрани работа на рестораните за свадби, но не и свадби во станови, дворови и ресторани кои не се ни близу да ги исполнат условите за организирање ...
сите 182 | | | веќе видена

Сашо Мијалков ниту ги следел комуникациите, ниту ги слушал нелегално прислушуваните разговори во неговата канцеларија во УБК, вели адвокатот Миле Петровски во ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Каде ќе завршат гласовите на Река?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: