Цензусот и резултатот неизвесни во вториот круг од претседателските избори


Виси ли на конец цензусот во вториот круг од претседателските избори? Една седмица пред изборниот ден, двете најголеми партии СДСМ и ВМРО ДПМНЕ повикуваат на ...
| | веќе видена | слични

Лидерот и генералниот секретар на опозициската Алијанса за Албанците, Зијадин Села и Арбен Таравари, не сакаат дополнително да го коментираат партиското ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Алијанса за Албанците“ оценува дека вториот круг од претседателските избори се одвива без конкретна понуда за граѓаните. Како што наведува партијата, во ...
| | веќе видена | слични

Заев во текот на изборнава кампања два пати остварил работни средби со осумте независни пратеници кои се одметнаа од ВМРО-ДПМНЕ, истовремено ја одржува ...
| | веќе видена | слични

Вториот круг од претседателските избори се одвива без конкретна понуда за граѓаните. Ова е оценката на Алијансата на Албанците, од каде велат дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Најтиражниот весник во Израел „Haaretz“ објави вест поврзана со првиот еврејски министер во Македонија која беше отпуштена откако го користеше старото име на ...
сите 289 | | | веќе видена

На чело на криминално рекетарската банда на СДСМ е Зоран Заев. Лажните вести, манипулациите и смешните оправдувања не може да ја потиснат вистината за „Рекет“, ...
сите 144 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден Инфомакс објави анкета од маршот на СДСМ за правда по скопските улици. При анкетата констатирано е дека високи функционери на СДСМ, ...
сите 118 | | | веќе видена

Зоран Заев вчера од Виница истакна дека СДСМ не е веќе македонска партија, туку е мултиетничка партија со доминантно македонско гласачко тело, а тоа како што ...
сите 173 | | | веќе видена

Пратеничкиот состав на СДСМ и коалицијата во Собранието на Република Македонија, работеше посветено и за само три години, донесе низа историски одлуки кои ја ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цензусот и резултатот неизвесни во вториот круг од претседателските избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: