Партијата за демократски просперитет на Ромите со поддршка за Пендаровски во вториот круг


Партијата за демократски просперитет на Ромите во вториот круг ќе го поддржи кандидатот за претседател од СДСМ и коалицијата Стево Пендаровски. Ова синоќа од ...
| | веќе видена | слични

На преброени 89,44 отсто од гласачките ливчиња. кандидатот на СДСМ и коалицијата Стево Пендаровски води со 52, 41 отсто од гласовите, пред кандидатката на ...
| | веќе видена | слични

„На сите граѓани им честитам за денешниот изборен ден којшто мина во една мирна и фер атмосфера како што доликува на една демократска и слободна земја. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Изборите минаа во мирна и фер атмосфера, како што и доликува на демократска и слободна земја, изјави првиот човек на МВР, Оливер Спасовски. Министерот рече ...
| | веќе видена | слични

Оцени вечерва министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на прес конефренција во МВР по завршувањето на вториот изборен круг од претседателските избори. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за внатрешни работи има доволно обрасци за лични карти и возачки дозволи и треба уште да пристигнат. Нема причина овие документи да се издаваат ...
сите 184 | | | веќе видена

Еленко Миланов, бранител на тројца од обвинетите дека ги организирале настаните во Собранието на 27 април 2017 година, Tрајко Вељаноски, Спиро Ристовски и Миле ...
сите 129 | | | веќе видена

Извршителот Мицкоски вечерва призна - најголема негова болка е Законот за Јавно обвинителство кој обезбедува продолжување на сите предмети, кој е темел за ...
сите 84 | | | веќе видена

„По кој знае кој пат ВМРО-ДПМНЕ покажа дека е криминална и антидржавна партија. Нивната агенда е непроменлива – да ги загрозат европските аспирации на ...
сите 151 | | | веќе видена

Во тешка сообраќајка попладнево во Арачиново помеѓу Ауди и мотор Јамаха загина 22-годишно момче додека додека едно лице е потешко повредено. Како што пишува ...
сите 282 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена

Кошаркарот на Лос Анџелес Лејкерс присуствуваше на настанот во центарот „Стејплс“, но за медиумите изјави дека не сака да биде на фотографиите. Вчера „Стејплс“ ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Партијата за демократски просперитет на Ромите со поддршка за Пендаровски во вториот круг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: