Села ги остава гласачите на Река да постапат по сопствено убедување во вториот изборен круг


Од Алијансата на Аланците на Зијадин Села, чиј претседателски кандидат Блерим Река во првиот круг освои скоро 80.000 гласови, ќе ги остават гласачите ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за претседател поддржан од СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски очекува во недела да биде постигнат цензус и да ја обие довребата на мнозинството ...
| | веќе видена | слични

Лидерот и генералниот секретар на опозициската Алијанса за Албанците, Зијадин Села и Арбен Таравари, не сакаат дополнително да го коментираат партиското ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот, Бујар Османи, ја прокоментира пораката која вчера ја испрати професорот Блерим Река, кој не успеа да влезе во вториот круг од претседателските ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Алијанса за Албанците“ оценува дека вториот круг од претседателските избори се одвива без конкретна понуда за граѓаните. Како што наведува партијата, во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Голем број на медицински сестри, болничари и хигиеничари на клиниките во Скопје два месеци немаат земено плата. Не им се платени ниту придонесите, а одговор за ...
сите 201 | | | веќе видена

Високи 63,4 проценти од граѓаните кои биле анкетирани од Институтот за стратегии, истражувања и анализи СИА ВИСТА веруваат дека постои цврт договор меѓу Зоран ...
сите 313 | | | веќе видена

Семејствата на осудените за „Монструм“ нема да можат да го поминат полицискиот кордон на крстосницата после Бит-пазар. Силно полициско обезбедување, оклопни ...
сите 224 | | | веќе видена

Слушам одредени изјави по медиумите и сега формално јас не знам дали Сашо Мијалков избегал или не. Ако избегал ние имаме институции во државата кои треба да ...
сите 359 | | | веќе видена

Единаесет полициски службеници беа повредени во петокот на протестите за случајот „Монструм“. Иако се очекуваа немири, како и на претходните вакви протести, и ...
сите 239 | | | веќе видена

За евентуалното бегство на Мијалков бев информиран во петокот вечерта, два дена пред тоа да се случи, изјави министерот за правда Бојан Маричиќ. Вели дека на ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Села ги остава гласачите на Река да постапат по сопствено убедување во вториот изборен круг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: