Заев: Нови избори ако Пендаровски не победи во вториот круг


Социјалдемократите не го кријат задоволството вечерва, откако почнаа да пристигаат првите резултати од избирачките места. Првите резултати од скромни 10.000 ...
| | веќе видена | слични

Според првичните информации Стево Пендаровски и СДСМ убедливо водат на Претседателските избори со огромна разлика. Од околу 70 илјади преброени гласови, дури ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Денешните избори беа успешни, фер, слободни и демократски оценија вечерва од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија. – Постигнат е цензус. Тоа покажува дека ...
| | веќе видена | слични

– Постигнат е цензус. Тоа покажува дека граѓаните пристапија одговорно пред одлуката за заедничката иднина. Гласот на секој граѓанин денес е јасен придонес кон ...
| | веќе видена | слични

На преброени речиси 12 отсто од гласачките ливчиња, повеќе гласови има освоено кандодатот на СДСМ Стево Пендаровски 46.280, наспроти кандидатката на ВМРО ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вилма Русковска, шефицата на Обвинителството за гонење на организиран криминал е обвинителот со кој министерот за правда, Бојан Маричиќ се сретнал во петокот и ...
сите 702 | | | веќе видена

Иванка Василевска, пратеник во Собранието од ВМРО-ДПМНЕ вели дека партијата чиј член е смета дека ова нема да претставува попис на резидентното население, оти ...
сите 262 | | | веќе видена

Не требаше многу за да исплива на површина уште еден доказ дека пописот се спроведува прекутрупа. Дека целта на операцијата ни најмалку не е статистичка, ...
сите 132 | | | веќе видена

Нема ден да нема нов скандал и ново забегување во самобендисните изјави на државниот политички врв. Министер за одбрана, втор чин во партијата на власт вели: ...
сите 478 | | | веќе видена

Ненад Јосифовиќ, вработен во Орка Холдинг, сведочеше на денешното рочиште за предметот „Трезор“, последно од доказната постапка. Јосифовиќ беше меѓу ...
сите 235 | | | веќе видена

Семејствата на осудените за „Монструм“ нема да можат да го поминат полицискиот кордон на крстосницата после Бит-пазар. Силно полициско обезбедување, оклопни ...
сите 224 | | | веќе видена

Единаесет полициски службеници беа повредени во петокот на протестите за случајот „Монструм“. Иако се очекуваа немири, како и на претходните вакви протести, и ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Нови избори ако Пендаровски не победи во вториот круг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: