Абази: Во вториот круг ќе оставиме граѓаните да гласаат по сопствено убедување


Алијансата за Албанците нема да го повика своето гласачко тело да гласа за некој од двајцата кандидати за претседател во вториот круг на претседателските ...
| | веќе видена | слични

Во вториот круг на шестите претседателски избори право на глас имааат 1.8 милиони гласачи а за да се избере претседател потребен е цензус од 40 отсто односно ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за претседател поддржан од СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски очекува во недела да биде постигнат цензус и да ја обие довребата на мнозинството ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во земјава до вчера против Ковид-19 се вакцинирани 764 здравствени работници. Имунизацијата на здравствените работници со вакцината од производителот „Фајзер“ ...
сите 521 | | | веќе видена

Угостителите и утре ќе излезат на протест. Повторно ќе ја блокираат главната крстосница во Автокоманда, а во среда се селат пред Влада, објави Сител . Велат ...
сите 98 | | | веќе видена

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје ги отфрла новите имиња на улиците, не може улици да добиваат имиња по странски претседатели, а Трајковски да се ...
сите 132 | | | веќе видена

Сашо Мијалков ниту ги следел комуникациите, ниту ги слушал нелегално прислушуваните разговори во неговата канцеларија во УБК, вели адвокатот Миле Петровски во ...
сите 132 | | | веќе видена

Музичарот Ѓорѓе Балашевиќ беше погребан денеска на Градските гробишта во Нови Сад. Легендарниот панонски морнар бил испратен на вечно почивање без присуство на ...
сите 224 | | | веќе видена

Во земјава до вчера против Ковид-19 се вакцинирани 764 здравствени работници. Имунизацијата на здравствените работници со вакцината од производителот „Фајзер“ ...
сите 569 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Абази: Во вториот круг ќе оставиме граѓаните да гласаат по сопствено убедување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: