Села: Нема да наметнуваме како да се гласа во вториот круг (ВИДЕО)


Кандидатот за претседател поддржан од СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски очекува во недела да биде постигнат цензус и да ја обие довребата на мнозинството ...
| | веќе видена | слични

Лидерот и генералниот секретар на опозициската Алијанса за Албанците, Зијадин Села и Арбен Таравари, не сакаат дополнително да го коментираат партиското ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот, Бујар Османи, ја прокоментира пораката која вчера ја испрати професорот Блерим Река, кој не успеа да влезе во вториот круг од претседателските ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Алијанса за Албанците“ оценува дека вториот круг од претседателските избори се одвива без конкретна понуда за граѓаните. Како што наведува партијата, во ...
| | веќе видена | слични

Вториот круг од претседателските избори се одвива без конкретна понуда за граѓаните. Ова е оценката на Алијансата на Албанците, од каде велат дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, посочи дека луѓето се опуштиле и дека тоа може да се забележи според бројот на заразени. Таа додаде дека Србија продолжува ...
сите 884 | | | веќе видена

Владата нема никаква скриена агенда во пописот, а неговата политизација и форсирањето негативна кампања, може само да креира тензии, рече вечерва министерот за ...
сите 338 | | | веќе видена

За помош на угостителите може да се разговара, но олабавувањето на мерките и дозвола за организирање свадби, како што бараат, нема да има се додека Комисијата ...
сите 119 | | | веќе видена

Изминатите два дена Заедничката мултидисциплинарна комисија за историски и образовни прашања меѓу Република Македонија и Република Бугарија ја одржа 12. ...
сите 300 | | | веќе видена

Скоро осум часа, Александар и Јордан Мијалков синови на избеганиот Сашо Мијалков даваат исказ во полициската станица во Кисела Вода. Полицијата се обидува да ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Села: Нема да наметнуваме како да се гласа во вториот круг (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: