(ВИДЕО) 360˚ Има ли дополнителни гласови на кои може да се надеваат Пендаровски и Силјановска за вториот круг од изборите – анализа на пристапот на двата кампа по тесниот резултат од 21 април


Резултатот од првиот изборен круг ја натера владејачката СДСМ да најави промени. „Секако дека ќе има чистка и секако дека ќе расчистиме.“ „Директно наредба ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Шефот на изборниот штаб на ДУИ, Изет Меџити вели дека во вториот круг од претседателските избори, неговата партија ќе испорача околу 80.000 гласови за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Демократската Унија за Интеграција, Партискиот централен изборен штаб, шефовите на општинските штабови, Централното претседателство на Демократската Унија за ...
| | веќе видена | слични

ДУИ смета дека на Стево Пендаровски ќе му обезбеди 80 илјади гласови. Шефот на изборниот штаб на оваа партија, Изет Меџити, вели дека околу 25 илјади гласачи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Професорот Игор Јанев предвидува дека во вториот круг на претседателските избори ќе има цензус и дека ако продолжи бојкотот односно нема зголемено гласање за ...
| | веќе видена | слични

На само два дена пред изборниот молк за вториот круг од претседателските избори се заострува реториката меѓу партиите и коалициите чии кандидати го трчаат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев одговарајќи на прашање од пратеникот Александар Николоски од ВМРО-ДПМНЕ каде се криел Сашо Мијалков кој два дена беше недостапен на ...
сите 334 | | | веќе видена

Нема да има жолти ленти за хотелот „Мериот“. Премиерот Зоран Заев за ТВ21 појасни дека правната основа за ова отпаднала откако екс директорот на УБК Сашо ...
сите 256 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска повторно ја повика опозицијата да учествува во пописот и рече дека оваа статистичка операција е преважна. Од пописот, според него, ...
сите 301 | | | веќе видена

Вакцина против Ковид-19 примиле 1677 здравствени работници, информираа за МИА од Министерството за здравство. Имунизацијата се одвива во модуларната болница ...
сите 387 | | | веќе видена

Каде бил во двата дена во кои ја крена на нозе цела Македонија, како потоа одеднаш се појави и сам дојде во Обвинителството за да си го земе решението за куќен ...
сите 259 | | | веќе видена

Владата забрани работа на рестораните за свадби, но не и свадби во станови, дворови и ресторани кои не се ни близу да ги исполнат условите за организирање ...
сите 182 | | | веќе видена

Сашо Мијалков ниту ги следел комуникациите, ниту ги слушал нелегално прислушуваните разговори во неговата канцеларија во УБК, вели адвокатот Миле Петровски во ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) 360˚ Има ли дополнителни гласови на кои може да се надеваат Пендаровски и Силјановска за вториот круг од изборите – анализа на пристапот на двата кампа по тесниот резултат од 21 април

Од:
До кого (е-маил):
Порака: