Облачно и нестабилно со температура до 24 степени

2 копии
15 копии
12 копии
14 копии

Времето овој викенд не е на наша страна. Оо понеделник ќе преовладува променливо облачно и нестабилно време со повремени врнежи од дожд, кои локално ќе бидат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Охрид, 3. мај 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер, претежно од југозападен правец. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Случајност или (не)солена шега околу доделувањето на грантовите од Агенцијата за европски образовни програми и мобилност. Денеска се појави видео на кое се ...
сите 350 | | | веќе видена

Есенскиот бран на коронавирусот се засилува и потребно е секој од нас да ги почитува постојните мерки за заштита, односно да носиме маска, да држиме дистанца и ...
сите 237 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев прими делегација на Сојузот на борците, предводена од претседателот на главниот одбор на сојузот, Никола Стојаноски, придружуван од ...
сите 137 | | | веќе видена

Како што може да да се забележи огромна е ароганцијата и дрскоста кај функционерите на СДСМ. Покрај ароганцијата и дрскоста, Лидија Димова и Љупчо Николовски ...
сите 642 | | | веќе видена

Полицајци од полициската станица Карпош вчера го уапсиле 23-годишниот С.Р. од Скопје, постапувајќи по пријава на родител, дека едно лице со закана одзело пари ...
сите 486 | | | веќе видена

Единствен приоритет на СДСМ е нивно богатење. СДСМ откако е на власт на граѓаните донесе економска криза, сиромаштија, реагира ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение ...
сите 60 | | | веќе видена

Занаетчиските комори на Скопје, Штип, Куманово и Битола за проекти за развој и унапредување на занаетчиството денеска добија грантови од Министерството за ...
сите 228 | | | веќе видена

Следната недела во земјава треба да пристигне пратката од 4.000 брзи ковид тестови. Пет компании чии тестови имаат зелено светло од СЗО се во игра за од нив да ...
сите 54 | | | веќе видена

Граничниот премин Јажинце и втор ден бележи драстично зголемување на фреквенцијата на патници кои излегуваат од државата или влегуваат од Косово и покрај ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Облачно и нестабилно со температура до 24 степени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: