Заев и Пендаровски: Доаѓа блескаво време, Сиљановска само бара амнестија за Груевски


Претседателот на СДСМ, Зоран Заев и претседателскиот кандидат, Стево Пендаровски повикаа граѓаните на масовна излезност и поддршка на опцијата Заедно Напред во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Соопштение од кампањата на Стево Пендаровски: Време е европски да живееме, да бидеме херои на оваа генерација, е пораката што ја испратија од Битола ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Заев од Битола: В недела да излеземе и да го избереме Стево Пендаровски за претседател Имам 3 пораки за в недела. Првата, никогаш повеќе режим. Ние тоа нема да ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Стево Пендаровски, заедничкиот кандидат за претседател, на средба со претставници на Ромската заедница во организација на иницијативата „Аваја“, во своето ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во организација на граѓанската иницијатива „Аваја“, попладнево кандидатот за претседател поддржан од СДСМ и коалицијата Стево Пендаровски и кандидатката за ...
| | веќе видена | слични

Стево Пендаровски, заедничкиот кандидат за претседател, на средба со претставници на Ромската заедница во организација на иницијативата „Аваја“, во своето ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски се обрати на граѓанската трибина во Битола и истакна три важни причини поради кои граѓаните треба да го заокружат ...
| | веќе видена | слични

Полн е плоштадот во Битола, каде што се оддржува трибината за поддршка на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски. Трибината може да ја проследите во живо ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Состојбата во болниците е стабилна, нема некој голем и неконтролиран наплив на пациенти во сите јавно-здравствени установи во Скопје и насекаде во државата. ...
сите 593 | | | веќе видена

Заев знаел и кој е иноваторот и кој е купувачот со државни пари. Не може сите луѓе на Заев да се до гуша во сомнежи за криминал, а тој да е чесен. Погледнете ...
сите 353 | | | веќе видена

Владата и опозициските партии на Албанците постигнаа договор за законот за државјанство. Детали ќе се соопштат откако предлогот ќе се стави на хартија, со ...
сите 250 | | | веќе видена

Координаторот на пратеничката група на СДСМ, Јован Митрески, потврди дека владеачкото мнозинство размислува да ги доведе своите пратеници кои што се во ...
сите 314 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 123 | | | веќе видена

Адвокатот и еден од најголемите експерти за урбанизам Илија Илијовски побара од јавноста да не врѓи притисок врз градоначалникот на Општина Центар, Саша ...
сите 236 | | | веќе видена

Седат Пекер алијас Џадин Ахмедоски имал лична карта со украден идентитет. Воедно видовме дека Џадин Ахмедовски имал и втор матичен број на име Џеладин ...
сите 222 | | | веќе видена

Со овие луѓе нема да нѐ биде. Ако некој сѐ уште се прашува зошто, одговорот е: Зборот не им трае подолго од еден ден, нема стратегија, нема план, само провизии ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев и Пендаровски: Доаѓа блескаво време, Сиљановска само бара амнестија за Груевски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: