Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност

12 копии

Охрид, 4. мај 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде променливо облачно, попладне најпрвин во западните, а во текот на ноќта и во останатите делови ќе има ...
| | веќе видена | слични

Времето овој викенд не е на наша страна. Оо понеделник ќе преовладува променливо облачно и нестабилно време со повремени врнежи од дожд, кои локално ќе бидат ...
| | веќе видена | слични

Под влијание на циклонот АЛЕН кој постепено ја зафаќа нашата држава во текот на денешниот ден ќе имаме повеќе облаци над македонското небо а има услови и за ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Од денес кон крајот на денот до понеделник ќе преовладува променливо облачно и нестабилно време со повремени врнежи од дожд, кои локално ќе бидат пообилни (над ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Охрид, 3. мај 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер, претежно од југозападен правец. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев вечерва апелираше до граѓаните да ги почитуваат мерките и на тој начин да придонесат во намалување на ширењето на Ковид -19. Работното ...
сите 430 | | | веќе видена

„Неспособноста на власта во справување со Ковид пандемијата предизвикува и ризик за децата во градинките и учениците кои посетуваат физички настава.Комисијата ...
сите 305 | | | веќе видена

Нови 640 случаи на заразени со коронавирусот 2 634 тестирања, 12 лица починати и 143 пациенти оздравени, е билансот од претходното деноноќие.Починатите 12 ...
сите 196 | | | веќе видена

Три лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случила вчера попладне на регионалниот пат Прилеп – Крушево, кај местото наречено Босја Бара. ...
сите 180 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: