Во 11 училишта почна вакцинација на повеќе од 480 деца


4 копии

Директорот на Здравствениот дом Злате Мехмедовиќ вели дека во првата теренска вакцинација биле вакцинирани во Скопје само 300 деца што не е дволно. Во ова ...
| | веќе видена | слични
2 копии
9 копии

Администрацијата на американската држава Њујорк продолжи да затвора училишта и да изрекува казни, за да се запре ширењето на морбили. Федерални службеници ...
| | веќе видена | слични

Ширењето на вирусот морбили во САД е на највисоко ниво во изминатите 25 години. Земјата превзема драстични мерки против малите сипаници. Од почетокот на оваа ...
| | веќе видена | слични

Млада пациентка заразена со морбили се бори за живот и е на апарати за дишење на Инфективна. Во тешка состојба се уште тројца заболени, информираа од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 263 | | | веќе видена

Ако новата методологија се усвои набрзо – март е отворен прозорец за добивање датум вели Себастијан Малијар од Јacque Delores институтот во париз за тв 24. ...
сите 309 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, преку ФБ одговори на нападите од дополнителната заменичка министерка Петровска.- Во однос на денешното интервју за ...
сите 203 | | | веќе видена

Видеосервисот за стриминг „Нетфликс“ ќе има уште една можност на доделувањето на „Оскарите“ да им ја земе главната награда на традиционалните холивудски ...
сите 163 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 88 | | | веќе видена

Реал Мадрид успеа да ја добие пресметката со Севилја со 2-1, но дуелот на „Сантијаго Бернабеу“ го одбележаа спорни моменти од кои најмногу внимание доби ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во 11 училишта почна вакцинација на повеќе од 480 деца

Од:
До кого (е-маил):
Порака: