Пендаровски: Концептот „Заедно` ќе победи во вториот круг од претседателските избори на 5 мај


Секој треба да учествува во позитивните промени. Подавам рака кон сите. Ќе бидам европски претседател на сите граѓани, во европска Република Северна ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Професорката Гордана Силјановска убедливо го добила и вчерашниот дуел со Пендаровски во рамките на кампањата за избор на Претседател на Република Македонија, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски во вечерашниот дуел на МРТ со противкандидатката Гордана Силјановска Давкова рече дека токму таа му била главен ...
| | веќе видена | слични
4 копии

По анализите на МРТ 1 кандидатот за претседател на Република Македонија кај Македонците има повеќе предност проф. др Гордана Силјановска Давкова. Според ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Гордана Сиљановска во вечершаната дебата на МТВ рече дека поддржува вето на некои закони. Пендаровски регираше дека Сиљановска делува спритивно на интересите ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Кандидатот за претседател на Република Македонија, професорката Гордана Силјановска Давкова во вечерашната дебата на МРТ потсети дека законот за јазиците е ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски ја прозва противкандидатката Гордана Сиљановска дека самата не верва во нејзиниот слоган и дека нема став за ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за претседател на Алијансата и БЕСА, Блерим Река на прес конференција изјави дека изборите ги оценува како фер и демократски, дека немаат забелешки, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вкупно 171 предмет презело Јавното обвинителство на Република Северна Македонија од Специјалното јавно обвинителство, велат од ЈОРСМ за МИА. – Јавното ...
сите 250 | | | веќе видена

Кога овие знаци ќе се спојат, има искри на сите страни. Рак и Јарец Врската меѓу чувствителните Ракови и доминантните Јарци лесно може да ја изгуби својата ...
сите 164 | | | веќе видена

Иранскиот министер за надворешни работи, Мохамад Џавад Зариф ги обвини САД дека со новите санкции против иранската централна банка сакаат да ги спречат ...
сите 458 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска во посета на Струмица каде масовно се празнува Христијанскиот празник Мала Богородица при што оствари средби ...
сите 135 | | | веќе видена

Немаат само тинејџерите “влажни соништа“и возрасните можат да го доживеат врвот во сон, потврдува науката...Можеби оваа теорија за доживување на “врв“ кога сте ...
сите 34 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски: Концептот „Заедно` ќе победи во вториот круг од претседателските избори на 5 мај

Од:
До кого (е-маил):
Порака: