Тесна разлика меѓу Пендаровски и Силјановска пред вториот круг гласање за претседател


И СДСМ и ВМРО - ДПМНЕ прогласија победа во првиот круг. Кандидатот Блерим Река испадна од трката. Најниска излезност на гласачите на претседателски избори ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Претседателотна СДСМ, Зоран Заев и претседателскиот кандидат Стево Пендаровски, од Прилеп испратија пораки дека е неопходно вториот круг од претседателските ...
| | веќе видена | слични

Повикувам на политичка и професионална одговорност на секој кој го узурпирал правото на граѓаните.Ќе има ред и поредок, изборите да бидат успешни, имаме ...
| | веќе видена | слични
4 копии
7 копии
3 копии

„Бројката на невработеност е 19.4 %. Платите растат и ќе продолжат да растат. Бргу ќе дојде време кога граѓаните ќе можат да бираат работа и да напредуваат во ...
| | веќе видена | слични

Премиерот на Македонија, Зоран Заев од вечерашната трибина во Прилеп во поддршка на Стево Пендаровски изјави дека треба да се даде поддршка на концептот кој ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски на трибина со младите истакна дека верува во нив и е убеден дека на 5 мај ќе знаат да го направат ...
| | веќе видена | слични

– Младите препознаа дека кандидатката која остана во вториот круг, нуди враќање на режимот кој ги подели луѓето на патриоти и предавници, кој го организираше ...
| | веќе видена | слични

На фер, слободни и демократски избори, во првиот изборен круг, победи Стево Пендаровски, велат од владејачкиот СДСМ. Како што истакнуваат од таму, победата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Владата направи одредени измени во протоколот кој се однесува на згрижување на децата во градинките. Сега е предвидено во групите од 0 до 2 години, наместо по ...
сите 211 | | | веќе видена

Нашата цел е првата Меѓувладина конференција да се одржи за време на нашето претседателство со Советот на Европската Унија и сме оптимистични дека тоа ќе се ...
сите 369 | | | веќе видена

Со изборот на Рашела Мизрахи за член на Извршниот комитет се потврдува дека ВМРО ДПМНЕ е против интеграцијата на Република Северна Македонија во Европската ...
сите 159 | | | веќе видена

Сиромаштија, граѓани без работа, покачени давачки е реалната слика во Македонија. Поради пандемијата Ковид – 19, над 40.000 граѓани останаа без работа, ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тесна разлика меѓу Пендаровски и Силјановска пред вториот круг гласање за претседател

Од:
До кого (е-маил):
Порака: