СДСМ: Победи концептот Заедно Напред на фер и демократски избори.


Нема да тргува со нивните гласови, но очекува поддршка.Стево Пендаровски денеска упати порака до гласачите на Блерим Река кој освои 79 илјади 169 ...
| | веќе видена | слични

Во Централениот дневник на 1ТВ уредникот Сашо Ордановски зборуваше со кандидатот за претседател на СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски. Пендаровски се осврна ...
| | веќе видена | слични

Мирни и фер избори со порака за расвестување и за власта и за опозицијата. Ова како заклучок се наметнува по вчерашниот прв круг за избор на шеф на државата. ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за претседател на СДСМ, Стево Пендаровски по вчерашниот прв круг на претседателски избори се огласи на Фејсбук и им се заблагодари на сите кои ...
| | веќе видена | слични

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски, ги бара гласовите на Албанците. Гласајте за мене со цел државата да не тргне по друга насока, беше неговата ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Институтот за демкратија, Марко Трошановски по финалните резултати од вчерашниот прв круг од претседателските избори за А1он истакна очекуван ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Владата направи одредени измени во протоколот кој се однесува на згрижување на децата во градинките. Сега е предвидено во групите од 0 до 2 години, наместо по ...
сите 218 | | | веќе видена

Најавениот есенски бран на корона вирусот почна да зема замав. Европските земји бележат рекордни бројки на нови случаи. Во текот на вчерашниот ден Франција ...
сите 382 | | | веќе видена

Со изборот на Рашела Мизрахи за член на Извршниот комитет се потврдува дека ВМРО ДПМНЕ е против интеграцијата на Република Северна Македонија во Европската ...
сите 159 | | | веќе видена

Сиромаштија, граѓани без работа, покачени давачки е реалната слика во Македонија. Поради пандемијата Ковид – 19, над 40.000 граѓани останаа без работа, ...
сите 190 | | | веќе видена

Незадоволството од здравствениот систем и долгите административни процедури, пациентите се почесто го покажуваат со зголемена агресија и зачестени физички ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Победи концептот Заедно Напред на фер и демократски избори.

Од:
До кого (е-маил):
Порака: