Резултати од гласањето во општина Гостивар


Резултатот од првиот изборен круг ја натера владејачката СДСМ да најави промени. „Секако дека ќе има чистка и секако дека ќе расчистиме.“ „Директно наредба ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Голем пресврт во политичкото расположение на скопјани по само година и пол од последните локални избори. Вака би можело да се опише она што се случи во првиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Темелната анализа на емисијата 360 степени на телевизија Алсат М за освоените гласови на заедничкиот кандидат на СДСМ, ДУИ и околу 30-тина други политички ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претставничкиот дом на американскиот Конгрес усвои резолуција со која се бара разрешување на Доналд Трамп, а е темелена на 25-от амандман од американскиот ...
сите 615 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер Артан Груби добил казна од 500 евра како одговорно лице во Министерството за политички систем, во чии простории во понеделникот ...
сите 136 | | | веќе видена

„Република Македонија ќе стане нормална држава само со вистински, независни експерти во Државната изборна комисија, без наши и ваши, без експерти на ...
сите 274 | | | веќе видена

Веб платформата Јутјуб соопшти дека го суспендирала каналот на американскиот претседател во заминување Доналд Трамп бидејќи го прекршил правилото за корисници, ...
сите 149 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 410 пациенти позитивни и суспектни на коронвирусот. По ...
сите 766 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Резултати од гласањето во општина Гостивар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: