МОСТ: Едно гласачко место во Студеничани не е отворено на време, лицето кое го имало клучот не сакало да ја отвори просторијата

Граѓанската асоцијација МОСТ на првата пресконференција која се одржа утринава соопшти дека сите избирачки места каде имаат распоредено свои набљудувачи се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Само еден ден пред сведочењето на бизнисменот Орце Камчев во случајот „Рекет“, утринава полицијата влезе во неколку негови фирми. Причината за упадот е наводен ...
сите 496 | | | веќе видена

Владата ги прифати сите седум барања од организаторите на „Марш за чист воздух“ што ги поставија минатиот петок на протест како услов за да одат на средба со ...
сите 101 | | | веќе видена

Синоќа во 20,26 часот било пријавено дека во Битола, на улицата “Никола Тесла“ патничко моторно возило “БМВ“ со битолски регистарски ознаки управувано од ...
сите 129 | | | веќе видена

2019 треба да биде последна година кога сите други ги ставете пред себеси, а следната година треба да биде првата кога себеси ќе почнете да се гледате како ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МОСТ: Едно гласачко место во Студеничани не е отворено на време, лицето кое го имало клучот не сакало да ја отвори просторијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: