Судири меѓу „жолтите елеци“ и полицијата во Париз


2 копии

Француската полиција употреби солзавец против демонстрантите кои денеска се обидуваа да стигнат до зградата на Европскиот парламент во Стразбур, протестирајќи ...
| | веќе видена | слични

,,Жолтите елеци “ денеска протестираа 25. недела по ред против политиката на претседателот Емануел Макрон. Само по два дена откако тој вети дека ќе ја забрза ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Француската полиција употреби солзавец за да ги потисне демонстрантите од движењето „Жолти елеци“ кои се обидоа да стигнат до зградата на Европскиот парламент ...
| | веќе видена | слични

Француската полиција употреби солзавец за да ги спречи Жолтите елеци да дојдат до зградата на Европскиот Парламент во Стразбур.Припадниците на Жолтите елеци ...
| | веќе видена | слични

Француските „жолти елеци“ се подготвуваат за 24-ти последователен викенд на протести. Овој пат, центар на демонстрациите ќе биде Стразбур, каде што се очекува ...
| | веќе видена | слични

Во однос на конференцијата за печатот, Емануел Макрон го помина тестот на политичките коментатори. Но, дали тој успеа да ги убеди Французите, одговорот ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, преку ФБ одговори на нападите од дополнителната заменичка министерка Петровска.- Во однос на денешното интервју за ...
сите 208 | | | веќе видена

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 262 | | | веќе видена

Ако новата методологија се усвои набрзо – март е отворен прозорец за добивање датум вели Себастијан Малијар од Јacque Delores институтот во париз за тв 24. ...
сите 309 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 88 | | | веќе видена

Реал Мадрид успеа да ја добие пресметката со Севилја со 2-1, но дуелот на „Сантијаго Бернабеу“ го одбележаа спорни моменти од кои најмногу внимание доби ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Судири меѓу „жолтите елеци“ и полицијата во Париз

Од:
До кого (е-маил):
Порака: