KOС имаше донесено атентатори за да ја ликвидираат македонската влада?!


Според ексклузивните дневнички записи на академик Никола Кљусев: Никола Кљусев, првиот македонски премиер, во својот дневник што го водел додека ја извршувал ...
| | веќе видена | слични

Убедливо најмала излезеност на првиот круг од претседателските избори, споредбено со изминатите 25 години. Но, не треба да се занемери и фактот дека годинава ...
| | веќе видена | слични

Најголема излезност за гласање на претседателски избори, според податоците на Државната изборна комисија имало во 1999 година, а најмалку на денеска одржаниот ...
| | веќе видена | слични

Oпаѓа излезноста на македонските граѓани на првиот круг од претседателските избори. „Макфакс“ ги разгледуваше податоците од изборните процеси во 2004, 2009, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
15 копии

Останато

Осветениот крст, што вчера во водите на реката Луда Мара го фати 26-годишниот Александар Ристески од Прилеп, денеска е поставен на плоштадот во Кавадарци, при ...
сите 288 | | | веќе видена

Побрза интеграција на Западен Балкан во ЕУ или лажни надежи за датум оваа пролет? Пред доаѓањето на претседателот на Европскиот Совет Шарл Мишел во Скопје овој ...
сите 356 | | | веќе видена

Претставникот од ВМРО-ДПМНЕ Тимчо Муцунски и од СДСМ Бојан Маричиќ денеска се сретнаа и разговараа по повод законот за јавно обвинителство.На средбата како што ...
сите 206 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 83 | | | веќе видена

Атиџе Муратова, главната хероина од македонскиот документарен филм „Медена земја“ ќе биде работно ангажирана во општината Лозово и нејзината куќа ќе добие нов ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

KOС имаше донесено атентатори за да ја ликвидираат македонската влада?!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: